fbpx

a

Blog

StrangeLove Coffee Co. / Asmeninė šventė  / (Visa) tiesa apie anaerobinį kavos pupelių apdirbimą

(Visa) tiesa apie anaerobinį kavos pupelių apdirbimą

Nors anaerobinis kavos pupelių apdirbimas visu pagreičiu įsilieja į kavos pasaulį, vis dar nėra iki galo aišku, kodėl.

Paprastai tariant, anaerobinis kavos pupelių apdirbimas yra kavos fermentacija. Ir nors praktiškai visais būdais apdirbama kava šiek tiek fermentuojasi, pastaruoju atveju fermentacija įgauna kitokią reikšmę. 

Taigi, kuo ji išsiskiria iš kitų? Bačkose, kuriose fermentuojasi kavos vyšnios, nėra deguonies: jis pašalinamas proceso pradžioje, kai į bačkas prikraunama kavos pupelių, o bačkų dangčiai neleidžia deguoniui patekti į vidų. Tuo pačiu, kavos pupelių bačkose viso fermentacijos proceso metu kaupiasi anglies dioksidas. 

Anaerobinė fermentacija yra kavos apdirbimo stilius, naudojamas kuriant receptorius gniaužiantį kavos skonių kompleksą.

Kvestionuojantiems šių kavos pupelių gyvavimo ciklą – paruošėme išsamų atsakymą! Nuskynus, išrūšiavus ir saulėje išdžiovinus ar išplovus kavos pupeles – jos pilamos į sandarias bačkas fermentuotis. Ir nors šį apdirbimo metodą galima atlikti tiek su plautomis, tiek su saulėje džiovintomis kavomis, daugelis kavos augintojų teigia, jog būtent džiovintų kavos pupelių (kavos pupelei džiūstant jos neatsiskyrus nuo kavos uogos), nutinka kažkas… įspūdingo.

Kodėl? Natūraliai apdirbtos (t.y. saulėje džiovintos) kavos anaerobinė fermentacija išryškina jau pakankamai stiprias vaisių ir uogų natas kavos pupelėse. Tačiau tam reikia daug valandų trunkančios fermentacijos. Kavai patekus į bačką, ji čia vidutiniškai laikoma nuo 40 iki 60 valandų, siekiant iš bačkos pašalinti visą deguonį.

Kodėl deguonies naudojimas yra vengiamas anaerobinės fermentacijos metu? Atsakymas slypi oksidacijos procese ir kavos skonių spektre. Į kavą įleidus deguonies, jis gali ją sendinti, kartu pagreitindamas fermentacijos laiką ir siaurindamas skonių spektrą. Ir atvirkščiai – pašalinus deguonį, kavos pupelės fermentuojasi lėtai, o kavos poskonių spektras – platėja.

Būtent erdvė ir laikas yra svarbiausi faktoriai, kuriant kompleksišką kavos skonių profilį anaerobiniu fermentacijos būdu, dėl kurio salsta kavos mylėtojų širdys. 

O mūsų širdys salsta dėl El Salvador La Dalia kavos: anaerobiniu būdu fermentuotos net 72 valandas. Tris paras ši kava fermentuojasi ne šiaip sau: ji gausi žalio obuolio, baltosios arbatos, persiko ir razinų skonio natų! Ir nors El Salvador La Dalia dar naujokė mūsų kavinėje, jos netikėta skonių palete spėjo susižavėti visi, ragavę.

El Salvador La Dalia atkeliavo iš Salvadoro, Cuyanauzul regiono. Ten įsikūrusi Gullen šeima augina kavos pupeles, kliaudamiesi savo tėvų ir senelių auginimo tradicijomis, kartu nebijodami eksperimentuoti.

Beje, viena iš Gullen kavos pupelių rūšių 2018 metais iškovojo aukso medalį Vokietijos filtrinės kavos virėjų konkurse! Tai tik įrodo, jog šeimos pastangos pasiteisina su kaupu. O ar pasiteisino El Salvador Finca La Dalia, spręskite patys!